Neler yeni

Hoşgeldin, ziyaretçi!

İster kendi adınla istersen anonim olarak fikrini özgürce paylaş. Unutma, burası herkes için değildir.

Ne demek mandalinalar portakalların çocuğu değil?

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Öyle düşündüğünüz, yanlış bildiğiniz şeyler neler? Eskiden şöyle sanardım dediğiniz?

Mesela ben Allah’ın ayda yaşadığını düşünürdüm.

zimamavisi

⭐️
Ben de küçükken Ay'ın bizi takip ettiğini düşünürdüm hep. Özellikle araba yolculuklarında pencereye işaret koyardım hareket edip etmediğini anlamak için.

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
ben de allahı yaşlı ve ak sakallı olarak hayal ederdim

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Babamlar radyo ilk icat edildiğinde içinde küçük insanlar var sanıyorlarmış. İnsanların bu yüzden radyo kırdıkları olmuş.

edit: acaba uyduruyor mu diye internetten araştırdım, çok daha fazlası varmış.

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Babamlar radyo ilk icat edildiğinde içinde küçük insanlar var sanıyorlarmış. İnsanların bu yüzden radyo kırdıkları olmuş.

edit: acaba uyduruyor mu diye internetten araştırdım, çok daha fazlası varmış.
megafon icat edildiğinde nasıl bir tepki veriyorlardı acaba? düşünsene bir gün salonda televizyon izliyorsun ve yüksek bir sesle anons duyuyorsun. acaba ben delimiyim diye kendini de sorgulayabilirsin

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Biz yaşadığımız yerde eriğe hiç para vermedik, her yerde erik bahçeleri vardı. Akrabalarımızın ya da değil mutlaka erik ağaçlarına erişim sağlardık. Ben eriğin alınıp satılan bir şey olduğunu düşünmezdim. Pazarda tezgahta gördüğüm erikleri hep adamlar bahçelerde gezerken toplamışlar da satıyorlar sanardım.

Yıllar sonra bir arkadaşım para ile erik aldığında aklıma geldi, bu yaşıma geldi hâlâ eriğe para vermedim.

Çağla da öyle.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar