Neler yeni

Hoşgeldin, ziyaretçi!

İster kendi adınla istersen anonim olarak fikrini özgürce paylaş. Unutma, burası herkes için değildir.

10 sene önce krediyle ev/araba alan insanlar

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Bana göre türkiye'de en rahat yaşayan kişilerin başında uzun zaman önce krediyle bir ev ve araba almayı başarabilmiş insanlardır. Şu an faizler nedeniyle kredi çekilse de geri ödemeyi yapabilmek büyük zorluk. Ne yazık ki eskiden bu fırsatı bulamayan insanlar şu an kirada oturmaya ve toplu ulaşıma gitmeye makhumlar

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Şartlar sürekli değişiyor ve her zaman yeni fırsatlar doğuyor. Ben de imkansız gördüğüm bir çok şeyi denedim ve oldu. Öyle ya da böyle ticaret dönecek, fırsatlar doğacak. Şu an ev alanlar 10 yıl sonra alacaklara göre şanslı olacaklar.

Birde mesela Amerika uygun fiyatlı ev alabildikleri dönemde ciddi bir kriz geçirmişti. Mortgage krizi olarak bilinen bu kriz zamanında insanlar bankadan kira öder gibi krediler almışlardı sonra ülke komple battı.

Biz ev alırken (geçen sene) "ya o tren kalktı, millet çektikleri krediyi şimdi kira öder gibi ödüyorlar biz kaçırdık" demiştik. Şimdi bizim kredi yine kira fiyatına geldi.

Şartlar, fırsatlar, riskler vs sürekli değişken.

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
Şartlar sürekli değişiyor ve her zaman yeni fırsatlar doğuyor. Ben de imkansız gördüğüm bir çok şeyi denedim ve oldu. Öyle ya da böyle ticaret dönecek, fırsatlar doğacak. Şu an ev alanlar 10 yıl sonra alacaklara göre şanslı olacaklar.

Birde mesela Amerika uygun fiyatlı ev alabildikleri dönemde ciddi bir kriz geçirmişti. Mortgage krizi olarak bilinen bu kriz zamanında insanlar bankadan kira öder gibi krediler almışlardı sonra ülke komple battı.

Biz ev alırken (geçen sene) "ya o tren kalktı, millet çektikleri krediyi şimdi kira öder gibi ödüyorlar biz kaçırdık" demiştik. Şimdi bizim kredi yine kira fiyatına geldi.

Şartlar, fırsatlar, riskler vs sürekli değişken.
kriz ortamında karlı çıkmayı düşünen insanları takdir ediyorum ve saygı duyuyorum. Ancak bir yandan diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi basit bir yaşantı ile ev veya en azından araba alabilmek lüks veya zor bir şey olmamalı. Kabul edelim araba satışında dünyada en pahalı ülke biziz.

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
kriz ortamında karlı çıkmayı düşünen insanları takdir ediyorum ve saygı duyuyorum. Ancak bir yandan diğer avrupa ülkelerinde olduğu gibi basit bir yaşantı ile ev veya en azından araba alabilmek lüks veya zor bir şey olmamalı. Kabul edelim araba satışında dünyada en pahalı ülke biziz.
Araba almak evet ama ülkelerin çoğunda ev sahibi olmak ülkemizden çok daha zor.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar