Neler yeni

Hoşgeldin, ziyaretçi!

İster kendi adınla istersen anonim olarak fikrini özgürce paylaş. Unutma, burası herkes için değildir.

odaklanmanın imkansız hale gelmesi

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
en son ne zaman kesintisiz film/dizi izlediğimi hatırlamıyorum. çoğunlukla filmi durdurup reels izlemeye başlarım ve eğer reelsten sıkılırsam film izlemeye geri dönerim. Çoğu zaman kafada kurgulanan kişisel geiişim planları da yalan olur. Ancak sosyal medyanın sağladığı "sahte eğlence" veya dopamin yüzünden bu sorundan kurtulmak da çok kolay değil.

yenisekme

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
en son ne zaman kesintisiz film/dizi izlediğimi hatırlamıyorum. çoğunlukla filmi durdurup reels izlemeye başlarım ve eğer reelsten sıkılırsam film izlemeye geri dönerim. Çoğu zaman kafada kurgulanan kişisel geiişim planları da yalan olur. Ancak sosyal medyanın sağladığı "sahte eğlence" veya dopamin yüzünden bu sorundan kurtulmak da çok kolay değil.
Bu çağımızın ciddi bir problemi ve çoğu zaman bunu gereksiz ya da sağlığa zararlı görmeyiz. Bunun için sosyal medya orucu yapmanız gerekiyor. Mutlaka ama mutlaka belirli saatlerde telefonu yalnızca biri ararsa elinize alacağınız saatler belirlemelisiniz. Ailenize ya da kendinize kaliteli vakit ayıracağınız bu saatler beyninize iyi gelecek. Bu saatlerde telefon başka odada durabilir.

Çağımızın başarı şifresi çok açık. En büyük bağımlılık olan kaydırma bağımlılığını yalnızca ihtiyacı kadar mantıklı kullanan ve vaktinin kontrolü elinde olan, bu vakti akıllıca kullanan insanlar kolaylıkla diğerlerine fark atacaklar.

zimamavisi

⭐️
Son birkaç gündür odaklanma konusunda ben de problem yaşıyorum. Odağım eskiye göre daha hızlı dağılmaya başladı. Yapmam gereken işleri liste haline getirsem bile eskisi kadar verim alamıyorum. Çalışırken ya da bir şey öğrenirken pomodoro tekniğini kullanmaya başladım. Dikkatimin çok dağıldığı anlarda da ara verip yoga ya da meditasyon yapmayı deniyorum. Normalde zihnimi kapatmak konusunda çok zorlanmam. Biraz üzerine düşersem çözebileceğimi biliyorum ama bu sefer daha hızlı çözmem gerekiyor. Bu konuda işe yaradığını düşündüğünüz teknikler varsa şans vermek isterim.

etki

⭐️⭐️⭐️
Proje Elçisi
bir arkadaşımla konuştum, bazen telefon görüşmesi bittiği anda ne konuştuğunu unutabildiğini söyledi. aynı durum benim için de var.
Birisi benden bir şey istiyorsa "tamam" demeye odaklıyım ve tamam dedikten sonra ne yapmam gerektiğini unuturum. bu odaklanmanın epey ötesinde bir durum sanırım

yeşil

⭐️⭐️
bir arkadaşımla konuştum, bazen telefon görüşmesi bittiği anda ne konuştuğunu unutabildiğini söyledi. aynı durum benim için de var.
Birisi benden bir şey istiyorsa "tamam" demeye odaklıyım ve tamam dedikten sonra ne yapmam gerektiğini unuturum. bu odaklanmanın epey ötesinde bir durum sanırım
Evet ya onu bende yaşıyorum.Birdaha soruyom ne demiştin diye ondan sonra yapıyom dediği şeyi

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar